DopravniFoto.cz | Chorvatsko – Poreč 2012

Chorvatsko – Poreč 2012

17. 8. 2012 jsem odjížděl na dovolenou do chorvatské Poreče. Na stejné místo jsme jeli už popáté, protože se nám tam opravdu líbilo. Navíc je to relativně blízko, toto letovisko se totiž nachází v severní části Chorvatska na poloostrově Istrie, takže ani cesta autobusem netrvá příliš dlouho. Touto fotogalerií se vám pokusím zobrazit běžnou dovolenou u moře očima autobusového fanouška.

Už si nepamatuji, jestli jsme jeli žlutou Scanií, nebo červeným Berkhofem (autobusy Berkhof jsme však jezdili častěji). Scanii jsem vyfotil ještě v Letňanech, odkud jsme odjížděli, Berkhof potom na nějakém odpočívadle ještě v ČR.

scania berkhof berkhof2


 

Ačkoliv mě dálkové autobusy zajímají méně než městské a linkové, co se asi dá fotit u moře, že. :-D Na druhou stranu, těch dálkových autobusů je vždy pestrá směs různých značek, typů a barev z různých zemí, takže o nějakou zábavu je přece jen postaráno. Hned 18. 8. jsem vyfotil prvních pár busů.

tourismo neoplan setra


 

19. 8. jsem na parkovišti poblíž hotelu Delfín potkal zvláštní bus s plzeňskou SPZ. Dopátrat se na internetu značky tohoto autobusu nebylo jednoduché, nakonec jsem zjistil, že se jedná o značku Marcopolo.

setra2 marcopolo


 

První z následujících fotek je z 20. 8., ostatní jsou z následujícího dne, 21. 8. Na stejném místě přibyl starší Neoplan.

neoplan2 marcopolo2 setra3 neoplan3

Dopoledne jsem jel lodí na výlet do hitorického města Poreče.

lod lod2 porec lod3 lod4

Zpátky do Zelené laguny jsem jel druhým způsobem, tedy autobusem. V roce 2012 už tu ale bohužel nejezdil starý Sanos jako dřív, ale jen malý Marbus slovinské výroby a nový Mercedes Travego, který se mi ale nepodařilo vyfotit.

marbus marbus2

Po výstupu u hotelu Delfín jsem šel zase fotit na parkoviště.

marbus3 setra4 marcopolo3


 

Neoplan jsem vyfotil 23. 8., další busy potom 25. 8. To byla sobota, den odjezdu zpátky do Prahy. Ten den sem přijela spousta dalších busů vezoucích nové turisty, například slovenské Intouro, pro mě velmi dobře známý typ autobusu.

neoplan4 travego daf iliade intouro

Tento den, kdy už jsme nemohli být v apartmánu, jsme se jako obvykle rozhodli strávit dalším výletem do města. V historickém centru už jsem moc nefotil, protože už jsem měl spoustu fotek z minulých let.

lod5 porec2 porec3 porec4 porec5 lod6 porec6 porec7

Poslední focení před hotelem Delfín a na přilehlém parkovišti.

marbus4 neoplan5 bova iliade2 neoplan6 bova2 bova3 renault_fr1 bova4 setra5 renault_fr1_2 intouro2 setra6 travego2 travego3


 

Zpět do ČR jela opět stejná dvojice autobusů, jako jela do Chorvatska. Po návratu 26. 8. nás čekalo nepříjemné překvapení, a to poněkud chladné deštivé počasí.

scania2 berkhof3 scania3 berkhof4

,